Berat Albayrak Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamada;

Son dönemlerde vergi affı konusu sıkça gündeme gelmeye başladı. Özellikle pandemi sürecinde zor günler geçiren esnaf ile şirketlerin talep ettiği vergi affı ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bir açıklamada bulundu. 

Vergi affı konusuna olumlu bakmadığını ifade eden Bakan Albayrak , bir yapılandırma , destek ve düzenlemeler olabileceğini söyledi. Bakan dünkü toplantıda konu ile ilgili yaptığı açıklamada  şu ifadeleri net bir şekilde aktardı:

“Vergi affı gibi algılanabilecek konulara olumlu ve sıcak bakmıyorum. Ama yapılandırma noktasında farklı destekler ve düzenlemeler yaptık. Vergi affı gibi algılanmayacak konularda bir sıkıntı görmüyorum. Salgının hangi sektörlere hangi alanlarda ne kadar etkisi var veya yok. Dataya ve sahip olduğumuz bilgiye bakarak, adım atmamız daha rasyonel ve gerçekçi. Yakından takip ediyoruz. Şu anda bu çerçevede somut bir şey olduğunu söyleyemem. Bu ikinci çeyreğin etkileriyle veya tüm ekonomik ve iktisadi faaliyetteki etkilerin sonuçlarını gördükten sonra bazı alanlarda daha somut yorum yapabilirim. Ama bu çerçevede bir gelişme yok.”


2020 Yılında Vergi Affı Çıkacak mı?

Yorum yapın