Vergi Affı 2020 Yılında Çıkacak mı?

En son kapsamlı bir vergi affı 2018 yılında çıkarılmıştı. Özellikle Covid 19 sürecinden sonra uzun süre iş yapamayan esnaf ve kurumlar vergilerini ödemede ciddi anlamda sorun yaşamaktadır.

Ozan Bingöl 21 Şubat 2020’de yayınladığı bu yazıda, vergi affı beklediğini söylemiştir.

Aynı zamanda Vergi uzmanı Nedim Türkmen de 29 Nisan 2020 yılında yazdığı bir yazıda ekonomik sıkıntılar nedeniyle yapılandırmanın şart olduğunu dile getirmiştir.

Twitter’da bir çok hesap da vergi affı ile ilgili yakında bir kanun tasarısının meclise sunulacağı ile bilgiler paylaşmakta. Bunların doğruluğu tartışılır ancak, şu anda Türkiye’nin eski vergi aflarına oranla 2020 yılında daha fazla ihtiyaç olduğu aşikardır.

Borsagundem.com’un sitesinde Ekrem Öncü’nün kaleme aldığı bir yazıda da bu konu dile getirilmiştir. Hatta yorumlara baktığımız zaman vatandaşın bu konuda ne kadar sorun yaşadığı da yorumlardan çok net bir şekil de anlaşılmaktadır.

Sn. Bakanımız her ne kadar af yok dese de, önceki yapılandırmalar gibi bir yapılandırma söz konusu olacak gibi görünmekte. Umarız devletimiz, vatandaşımızın sorunun çözecek kapsamda bir yapılandırma ile müjdeyi yakın zamanda verir.


2020 Yılında Vergi Affı Çıkacak mı?

Yorum yapın